Korzyści ze współpracy z CTT UMK sp. z o.o.

W obecnych czasach firmy muszą się rozwijać i być coraz bardziej innowacyjne. Jest to związane z krótszym cyklem życia ludzi, wymagającymi klientami i zmianami na rynku. Współpraca zwiększa szanse na sukces.

W założeniu strategicznym działalność uczelnianych spółek celowych powinna wpływać pozytywnie na ilość i jakość współpracy środowiska naukowego z gospodarczym, a także zwiększać praktyczne wykorzystanie efektów badań naukowych w funkcjonujących na rynku przedsiębiorstwach.

Współpraca środowiska naukowego z przedsiębiorcami sprzyja nie tylko rozwojowi i zwiększeniu innowacyjności przedsiębiorstw, ale także prowadzi do powstawania nowych rozwiązań naukowych. Centrum Transferu Technologii UMK sp. z o.o. ułatwia prowadzenie dialogu między naukowcami a przedsiębiorstwami, jak i pomiędzy samymi jednostkami naukowymi UMK. Działania te powinny doprowadzać do częstszego podejmowania projektów interdyscyplinarnych przez pracowników naukowych we współpracy z przedsiębiorstwami.

W związku z tym CTT UMK sp. z o.o. organizuje spotkania naukowców z przedsiębiorcami. Właśnie tam naukowcy informują o nowych ideach, a przedsiębiorcy wyjaśniają, jak to wygląda w praktyce gospodarczej. Informacje te wpływają zarówno na kierunki badań naukowców, jak i na kształt rynku i inwestycji.

Centrum Transferu Technologii UMK sp. z o.o. pomaga również określić potencjał komercjalizacji projektów badawczych prowadzonych przez toruńskich i bydgoskich naukowców. Poza tym działania spółki skupione są także na inicjowaniu i rozwijaniu powiązań klastrowych w województwie kujawsko-pomorskim.

Komercjalizacja wiedzy przyczynia się do tego, aby uczelnia (utrzymywana ze środków publicznych) mogła się odwdzięczać społeczeństwu i próbować podążać za politechnikami oraz krajami zachodnimi.